Antoni Muracki - Pejzaż z piosenką


Na szczęście mam wino
na nieszczęście nóż
na godziny - minuty
i buty na mróz
A na miłość mam kamień i wodę
i plusk...

zapraszamy na recital Antoniego "Tolka" Murackiego, znakomitego barda, poety i kompozytora, a przy okazji sprawcy polskiego sukcesu Jaromira Nohavicy.

Piosenka poetycka, świat wpisany w rytm wiersza z nieodzowną muzyką, teksty opisujące kondycję współczesnego człowieka, bogate w ironię, zjawiskowe metafory i oddech, jaki może dać tylko poezja. Za tło: zaczarowany anturaż naszej Zagrody.

Sami jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że udało nam się bywalca najlepszych scen zaprosić na naszą wiejską scenkę. To jest coś, proszę Państwa!

Po recitalu odbędzie się bankiecik z poczęstunkiem zagrodowymi smakołykami.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwacje telefoniczne: 22 211 85 85 lub mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstęp: 35 złotych od osoby (cena zawiera udział w koncercie i bankiecie).
 

Antoni "Tolek" Muracki - pieśniarz, poeta, kompozytor i muzyk .

Od 1986 roku jest członkiem ZAKR, występował w kabarecie „Nowy Świat” i „Warsztat”, brał udział w licznych programach radiowych (PR III, Radio Z) i telewizyjnych (”Powrót bardów”), jest twórcą programów literackich i kabaretowych, autorem, kompozytorem, wykonawcą i tłumaczem. 

Od 2004 – prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu, czasem jazzu i teatru, oraz własne utwory. 

Od ponad 30 lat wykonuje swoje  niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą  zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Autor trzech płyt autorskich „Po drugiej stronie” , „Świat do składania” oraz „Za blisko stoisz”, Współpracował ze znakomitościami polskiej sceny, m.in.: Andrzejem Jagodzińskiem, Zbigniewem Wegehauptem , Czarkiem Konradem, Robertem Kuśmierskim /acc./, Pawłem Gusnarem, Wiesławem Wysockim,  Elżbietą Wojnowską czy Bogdanem Hołownią.

Twórczość Antoniego jest różnorodna stylistycznie - od ballady rockowej czy bossanovy do charlestona i ballady jazzowej. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora oraz perfekcja wykonawcza muzyków, biorących udział w koncertach – to elementy charakterystyczne dla tej twórczości.

Czasem sięga po mocniejsze brzmienie, by za chwilę  urzekać melodyjnością kompozycji i niebanalnością harmoniczną.

Od 1998 roku związany jest z Jaromirem Nohavicą, będąc tłumaczem Jego pieśni i ich wykonawcą, a w latach 2001-2009 również menadżerem artysty w Polsce. W 2008  powstał spektakl złożony z piosenek Nohavicy, ze znakomitą obsadą wykonawców, zwieńczony platynowym albumem „Świat wg Nohavicy” .